چه کار کنیم تا پاهای ما بوی بد نگیرد

چند توصیه عالی برای رفع بوی بد پاهای شما

چند توصیه برای رفع بوی بد پا

چند توصیه عالی برای رفع بوی بد پا
حتما تا آخر بخوانید

1 ـ داخل یک جفت جوراب کهنه جوش‌شیرین بریزید و سر آنها را گره بزنید و هر یک را داخل یکی از کفش‌هایتان بگذارید تا بوی بد را از بین ببرند.

2 ـ داخل یک شیشه عطر خالی کمی الکل بریزید و به سطح داخلی کفش‌تان بپاشید. سپس آن را در هوای آزاد قرار دهید و بگذارید تا خشک شود.

3 ـ از پودرهایی استفاده کنید که مخصوص برطرف کردن بوی بد پا هستند. این پودرها را می‌توانید از داروخانه‌های معتبر تهیه کنید و برای کفش‌ها و پاهایتان به کار ببرید.

4 ـ می‌توانید از کفی‌هایی استفاده کنید که بوی بد پا را از بین می‌برد. این کفی‌ها باعث می‌شود پاهای شما خشک نگه داشته شود و همچنین جلوی رشد باکتری‌های مولد را می‌گیرد.

5 ـ اگر پاهایتان زیاد عرق می‌کند از ضدتعریق‌ها و ژل‌های ضدباکتری برای کاهش رشد باکتری‌هایتان استفاده کنید. همچنین از پودرهای ضدقارچ نیز می‌توانید استفاده کنید.

6 ـ از جورابی استفاده کنید که عرق پا را به خودش جذب کند، مانند جوراب‌های نخی. از جوراب‌های نایلونی یا پلاستیکی استفاده نکنید، زیرا این نوع جوراب‌ها عرق پا را بخوبی نمی‌گیرند.

7 ـ پشت سر هم از یک کفش استفاده نکنید و اجازه دهید تا کفش‌هایتان 24 ساعت هوا بخورد.

8 ـ بعد از انجام فعالیت زیاد کفی کفش‌هایتان را درآورید و آنها را به مدت 24 ساعت در هوای آزاد قرار دهید. اگر داخل کفش‌هایتان خیس شده است، کفی آن را درآورید و بگذارید تا خشک شود.

9 ـ سعی کنید که همیشه کفش‌هایتان خشک باشد. اگر پاهایتان خیس است قبل از این که کفش‌تان را بپوشید حتما آنها را خشک کنید. از پودر تالک یا نشاسته ذرت نیز می‌توانید در داخل کفش‌هایتان استفاده کنید به این ترتیب رطوبت اضافی را جذب خواهید کرد.منبع : جام جم آنلاین

چه کار کنیم تا پاهای ما بوی بد نگیرد
برچسب گذاری شده در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *